Tryb stacjonarny anglojęzyczny

Warsztaty

Regularnie raz w miesiącu w ramach programu odbywają się tygodniowe warsztaty projektowe prowadzone przez wykładowców i wybitnych specjalistów w dziedzinie sztuk projektowych, z całego świata. Warsztaty odbywają się w formie zajęć praktycznych oraz wykładu otwartego. Na powszechnie dostępne wykłady zapraszani są nieodpłatnie, wszyscy chętni uczestnicy. Tematyka obejmuje takie zagadnienia jak: ilustracja, narracja obrazem, projektowanie znaku i komunikatu wizualnego, projektowanie interakcji. Zapraszani wykładowcy reprezentują jednostki naukowe z całego świata. Rok rocznie jest to minimum 10 uczelni jak np.: RCA Londyn, Glyndwr Wrexham, Aalto Helsinki, RCA Atwerp, PXL MAD University Hasselt, Sint Lucas Antwerp, Carnegoie Mellon Pittsburgh, MassArt Boston, Reading University Reading, TEI Athens, ESAD Porto, ENIA Barcelona.

Plener artystyczny

We współpracy z Zamkiem Cieszyn, Drukarnią Zabytkową i Książnicą w Cieszynie, pod opieką Fundacji ZNACZY się, rok rocznie organizujemy plenery dla studentów w Cieszynie; efektem są majowe wystawy poplenerowe prezentujące interaktywne prace z zastosowaniem rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Animacja

Pracownia Animacji, prowadzona przez Mateusza Jarmulskiego oraz Zuzannę Szyszak, ukierunkowana jest na pracę z obrazem ruchomym – z animacją, ale także z krótką formą filmową. Początkowo głównym celem pracowni jest przekazanie studentom podstaw i uniwersalnych zasad, jakimi rządzi się animacja – niezależnie od techniki, w której się ją wykonuje – poprzez szereg ćwiczeń wykonywanych w środowisku 2D. W toku zajęć oraz w trakcie powstawania dyplomów studenci zachęcani są do formalnych i stylistycznych eksploracji, co obok znajomości nadrzędnych reguł ma za zadanie pomóc im w poruszaniu się w świecie animacji i filmu oraz w poszukiwaniu osobistego języka artystycznej wypowiedzi.

Język wizualny

Liternictwo i typografia

Grafika artystyczna

Grafika wydawnicza

Informatyka i interakcja

Modelowanie 3D

Obraz ruchomy

Publikacja multimedialna

Kaligrafia

Fotografia

Semiotyka

Praktyka projektowa