Zapraszamy na spotkanie z Benediktem Pfistererem, autorem wystawy “280 Characters“. Będzie ono miało miejsce 19 stycznia 2023 r. o godzinie 19:00 w Galerii Kyubu, w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Wystawa jest czynna w dniach 10-22 stycznia 2023 r.

Benedikt Pfisterer jest artystą generatywnym, który urodził się w Górnej Austrii i na co dzień mieszka w Wiedniu. W swoich pracach, tworzonych głównie za pomocą algorytmów, Benedikt Pfisterer bada relacje między człowiekiem a technologią. Wykorzystując badania oparte na sztuce, kwestionuje on granice świata naturalnego i sztucznego oraz to, w jaki sposób algorytmy wpływają na ludzkie zachowanie. Co więcej, jego wcześniejsza praca w wiedeńskim Burgtheater, gdzie był kamerzystą i technikiem medialnym, skłoniła go do wykorzystania teatralnego, opartego na literaturze podejścia do swoich projektów. Benedikt Pfisterer studiuje na Wydziale Medien & Digitale Technologien na St. Pölten University of Applied Sciences. W roku akademickim 2022/2023 przebywa na wymianie Erasmus w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.