SYNTEZA 2021 – Happy Accidents,

13 maja – 05 czerwca 2021

Wydział Sztuki Nowych Mediów PJATK jest partnerem międzynarodowego projektu SYNTEZA 2021  Happy Accidents. Architecture/ graphic/ design

W ramach tegorocznej edycji wydarzenia odbędzie się cykl wystaw.  Pierwszą z nich otworzy ekspozycja prac wszystkich kuratorów instytucji biorących udział w projekcie.
Wystawa odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Szczecińskim oddziale SARP-u.
Ekspozycja będzie czynna od 13 maja do 5 czerwca 2021 r.
Wydarzenie SYNTEZA 2021  Happy Accidents będzie rozszerzoną kontynuacją międzynarodowej wystawy Arch Inside, której poprzednie edycje przyniosły duży sukces.  Samo wydarzenie pozwoliło na rozpropagowanie projektów, które powstają na wielu wydziałach uczelni artystycznych z Polski i zagranicy. Wydarzenie odbywało się min. w Grecji, Norwegii, Filharmonii Szczecińskiej, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie. Tegoroczna edycja zmienia nazwę z powodu zrównoważenia udziału prac z zakresu architektury i grafiki, tym samym Wydziały Grafiki staną się współorganizatorami wydarzenia.
Tematem przewodnim w bieżącym roku jest Happy Accidents, czyli rola przypadku w projektowaniu i sztuce. Kuratorem z ramienia PJATK jest dr hab. Agnieszka Ziemiszewska.

Wydział Sztuki Nowych Mediów na wystawie reprezentują:
  • dr hab. Ewa Satalecka
  • dr hab. Andrzej Kalina
  • dr Piotr Nowiński
  • mgr Piotr Sieciński
  • dr hab. Agnieszka Ziemiszewska
Kuratorzy wystawy:
Dominika Zawojska-Kuriata i Ireneusz Kuriata.