Agnieszka Ziemiszewska

stopnie naukowe:
dr hab.

pełnione funkcje w strukturach wydziału:
Wykładowczyni, Członkini Rady Naukowej

Bio:
Absolwentka wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, jest kuratorką i współorganizatorką wystaw oraz nauczycielem akademickim.
Agnieszka jest również aktywną uczestniczką wystaw i przeglądów projektowania graficznego w kraju i za granicą (m.in. USA, Kanada, Meksyk, Niemcy, Rosja, Finlandia, Chiny,Tajwan, Hong Kong, Szwecja, Iran, Włochy, Francja, Austria, Japonia). Laureatka wielu nagród i wyróżnień, jurorka w krajowych i międzynarodowych konkursach projektowania graficznego.
Prowadziła warsztaty i wykłady w Polsce, Francji, Bułgarii i Chinach, Węgrzech.
Obecnie Agnieszka jest profesorem na Wydziale Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie oraz Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi także szereg warsztatów i wykładów na międzynarodowych imprezach i uniwersytetach. W ciągu ostatnich kilku lat prowadziła projekty we Francji, Bułgarii, Chinach, na Węgrzech, w Holandii, Indonezji, Korei Południowej i Niemczech, Jordanii, Iranie i Emiratach Arabskich.
Agnieszka zasiada w jury krajowych i międzynarodowych konkursów graficznych. Między innymi była zaproszona do jury następujących konkursów: Poster for Tomorrow (Francja), Poster Fest (Węgry), International Theatre Poster Biennial (Słowacja i Polska), Golden Turtle Wildlife Festival (Rosja), International Poster Competition Segunda Llamada (Meksyk), Ekwador Biennale Plakatu, Międzynarodowe Biennale Plakatu w Lublinie (Polska), Międzynarodowy Konkurs Plakatu (Meksyk).

 

linki:

Strona pracowni: http://design.pja.edu.pl

Portfolio :www.ziemi.art.pl/bio

Blog: www.facebook.com/poster.org/