Piotr Żaczek

stopnie naukowe:

pełnione funkcje w strukturach wydziału:
asystent w Pracowni Grafiki Artystycznej

Bio:
Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w 1991 roku. Zajmuje się grafiką, malarstwem, rysunkiem.
W latach 1988–2018 pokazywał prace na 15 wystawach indywidualnych. Brał udział w ponad 190 wystawach zbiorowych w Polsce, Argentynie, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Indonezji, Kanadzie, Macedonii, Malezji, Niemczech, Rumunii, Szwecji, Tajlandii, Tajwanie, Turcji, USA, Węgrzech, Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Laureat nagród i wyróżnień w konkursach malarskich i graficznych, m.in. Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach, Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie, „Linolschnitt Heute” w Bietigheim- Bissingen, Małe Formy Grafiki w Łodzi, Grafika Warszawska, Bienial International Mini Print Exhibition w Vancouver. Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

linki: