Zapraszamy na spotkanie z francuską projektantką Constance Guisset, która przyjedzie pierwszy raz do Polski na zaproszenie Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Podczas swojej wizyty udzieli konsultacji wybranym studentom Akademii oraz wygłosi wykład dla szerokiej publiczności.
Wykład rozpocznie się 17 listopada o godzinie 17:00 w Auli Budynku A Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, przy ulicy Koszykowej 86 w Warszawie. Wydarzenie będzie także transmitowane poprzez kanał You Tube PJATK
(https://www.youtube.com/user/TVPjwstk).
Po wykładzie zapraszamy do rozmowy z Projektantką.
Wykład i rozmowa będą prowadzone w języku angielskim.
Wstęp wolny.
Wydarzenie jest organizowane przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych oraz Instytut Francuski w Polsce.
Constance Guisset jest interdyscyplinarną projektantką urodzoną w 1976 roku i pracującą w Paryżu. Tworzy projekty wnętrz, meble, biżuterię, ilustracje, scenografie spektakli i wystaw. W 2009 roku założyła studio specjalizujące się w projektowaniu produktów, wnętrz i scenografii teatralnych.
Charakterystyczne dla jej stylu jest tworzenie przedmiotów ergonomicznych, lekkich, żywych, które wyrażają ruch i delikatność. Świetnym przykładem jej estetyki jest choćby popularna lampa sufitowa Vertigo.
Współpracuje z licznymi francuskimi i międzynarodowymi producentami mebli. Projektowała scenografie spektakli (m.in. do baletów Angelina Preljocaża) i wystaw (m.in. dla Musée des Arts Décoratifs w Paryżu). Jest autorką „Filharmonii dzieci” – interaktywnej przestrzeni dedykowanej najmłodszym w Filharmonii Paryskiej. Pisze i ilustruje także książki dla dzieci, publikowane przez wydawnictwo Albin Michel Jeunesse.
Od 2012 roku we Francji i za granicą miało miejsce kilka wystaw monograficznych poświęconych jej twórczości. Constance Guisset jest też laureatką wielu prestiżowych nagród.
Dokumentację prac Constance Guisset można oglądać na stronie internetowej: www.constanceguisset.com